ÖNE ÇIKAN MASÖZ TERAPİSTLER

  Tüm masözleri görmek için tıkla  

Thai masajı, daha popüler masaj türlerine özgü rahatlatıcı kayma ve yoğurma hareketleri yerine, gerilimi azaltmak ve esnekliği ve hareket aralığını artırmak için germe, çekme ve sallama tekniklerini kullanır. Bazen “tembel kişinin yogası” olarak adlandırılır. 

Terapist ellerini, dizlerini, bacaklarını ve ayaklarını sizi yoga benzeri bir dizi esneme hareketine sokmak için kullanır ve ayrıca derin kas kompresyonu, eklem mobilizasyonu ve akupunktur uygular.

Tay masajı, eski Asya kültürüne göre vücuttaki ince enerji alanını tedavi eden enerji çalışmasını da kullanır. Bu enerjinin akışındaki tıkanıklıkları, eksiklikleri ve dengesizlikleri düzeltir ve daha sonra müşterinin sağlığını iyileştirdiğine inanılır.

Thai Masajı Ağrılı mı? 

Hassas kas lifi yapışıklıklarına (“kas düğümleri” olarak bilinir) baskı uygulamak canınızı yakabilir, ancak bu tür bir rahatsızlık ile aşırı veya uygun olmayan basınç ve gerilmeden kaynaklanan ağrı arasında bir fark vardır.

Kas düğümlerini hedef alırken bazı rahatsızlıklardan kaçınmak zor olsa da, kalifiye, lisanslı bir masaj terapisti masaj basıncını ve hareketlerini ağrı çekmemek için ayarlayabilmelidir.

Thai masajı bazen ağrılı olarak tanımlanır, ancak lisanslı bir masaj terapisti geri bildiriminizi kullanmalı ve basınç ve esneme derecesini ayarlamalıdır.

Thai Masajının Potansiyel Faydaları

Her türden masaj genellikle stresi azaltmak ve stresle ilişkili sağlık sorunlarına karşı koruma sağlamak için kullanılır. Ayrıca enerjiyi artırdığı ve hareket aralığını ve esnekliği iyileştirdiği söyleniyor. Özellikle Thai masajının birçok farklı sağlık sorununa fayda sağladığı veya iyileştirdiği söyleniyor. Spesifik olarak şunları yapabilir: 

  • Gerilim baş ağrılarını giderin 
  • Sırt ağrısı türlerini azaltın (tipik olarak subakut ve kronik spesifik olmayan sırt ağrısı) 
  • Kas ağrısı ve spastisitenin yanı sıra eklem sertliği ve ağrısını hafifletir 
  • Esnekliği ve hareket aralığını artırın 
  • Dolaşımı ve lenfatik drenajı teşvik edin 
  • Enerjiyi artırın 
  • Sinir sistemini sakinleştir 

Olası Kontrendikasyonlar

Lisanslı bir masaj terapisti, masajdan önce size sağlık geçmişinizi sormalıdır. Thai masajı, disk herniasyonu ,  osteoporoz , son ameliyat veya kardiyovasküler hastalık gibi sağlık sorunları olan kişiler için güvenli olmayabilir .

Tay masajını denemeyi düşünüyorsanız, tedavi almadan önce sağlık uzmanınıza danışarak sizin için uygun olup olmadığını görüşmek iyi bir fikirdir.

Hamile kadınlar masaj yaptırmadan önce doktorlarına danışmalıdır. Sorun olmadığını söylüyorsa, hamilelik masajı sertifikasına sahip lisanslı bir masaj terapisti için öneri isteyin. Çürükler, iltihaplı veya zayıf cilt, iyileşmemiş veya açık yaralar, deri döküntüleri, tümörler, karın fıtığı veya yeni kırıklar üzerine masaj yapılmamalıdır.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir