ÖNE ÇIKAN MASÖZ TERAPİSTLER

  Tüm masözleri görmek için tıkla  

Basitçe ifade etmek gerekirse, masaj terapisi vücudunuzun yumuşak dokularını değişen derecelerde hareket ve basınç kullanarak manipüle eden bir tedavidir . Bununla birlikte, masaj terapisi uygulaması bundan çok daha nüanslıdır.

Seçtiğiniz masaj terapisinin türüne bağlı olarak, yoğurma ve uzun vuruşlardan titreşime, dokunmaya ve sıcaklık uygulamasına kadar her şeyi bekleyebilirsiniz.

Masaj, kökleri eski Çin, Mısır, Japonya ve Yunanistan’da olan asırlık bir uygulamadır . Bu eski uygarlıkların her biri masajı çok çeşitli teknikler aracılığıyla tıbbi bir fayda olarak geliştirdi ve uyguladı. Uygulamalarını yazılı olarak belgelediler ve ayrıca zanaatlarını öğretecek okulları vardı.

Bu kültürler farklı masaj çeşitlerini uygulamalarına rağmen, sonuç genellikle aynıydı: kas gerginliğinde azalma, stres ve ağrı ve artan rahatlık ve genel sağlık hissi. Masaj kelimesi ve büyüsü yayıldıkça, modern batı medeniyeti hem sağlık hem de eğlence açısından masajı benimsemeye başladı. Araştırma, masaj terapisinin ABD’de 2017’de 16 milyar dolarlık bir endüstri olduğunu tahmin ediyor .

Ve bir masaj terapisti bulmak her zamankinden daha yaygın: doktor muayenehaneleri, özel ev içi muayenehaneler, isteğe bağlı uygulamalar ve tatil deneyimleri, bunu kendiniz denemek için bir fırsat sunuyor. Masajın popüler olmasının nedenleri açıktır: Açıkça yapılan faydaların yanı sıra çalışmalar, masajın ciddi koşulların semptomlarını iyileştirmek için ne kadar güçlü olabileceğini kanıtlamıştır . 

Masaj Terapisi Nasıl Yapılır?

Masaj, sağlığınızı ve zindeliğinizi iyileştirmek veya hatta daha rahat hissetmenize yardımcı olmak için sizler düşünülerek yapılır. Bazı masaj terapistleri, keyifli bir deneyimin tonunu belirleyen bir ambiyans yaratmak için kendi yollarından çıkarlar. Bunu rahatlatıcı müzik, loş ışık ve hoş kokularla başarabilirler.

Randevu alırken masaj terapistinizle görüşmeyi bekleyebilirsiniz. Başlamadan önce farkında olmaları gereken belirli ağrılarınız veya geçmiş rahatsızlıklarınız olup olmadığını soracaklar. Genel konsültasyon sona erdiğinde, birçok terapist size daha iyi masaj yapabilmeleri için giysilerinizi çıkarmanız için bir alan sağlar. 

Bu olduğunda, odayı terk edecekler ve değişmenize izin verecekler. Çoğu zaman, üzerini örtecek bir bez ya da havlu alırsın, böylece tamamen açığa çıkmazsın. Bundan sonra, masaj koltuğunda veya masaj masasında 30-90 dakika masaj yapacaksınız. Seans bittiğinde, odayı terk ederler, böylece kendi başınıza giyinebilirsiniz.

Bir masaj için giysinizi çıkarmada rahat değilseniz, endişelenmeyin. Bazı masaj türleri aslında kıyafetle gerçekleşir. Ya da bu endişeyi masaj terapistinize iletebilirsiniz ve onlar sizi karşılamanın bir yolunu bulacaktır.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir