ÖNE ÇIKAN MASÖZ TERAPİSTLER

  Tüm masözleri görmek için tıkla  

İsveç masajı, Batı’da en yaygın ve en çok bilinen masaj türüdür. İlk kez yapıyorsanız veya sık sık masaj yaptırmıyorsanız, Bu masaj başlamak için en iyi yerdir. İsveç vücut masajı, birçok farklı tekniğin bir seansta yuvarlanmasının birleşimidir. Bu terapi seansı sırasında terapist, dengeyi ve sağlığı yeniden sağlamaya yardımcı olmak için vücuttaki yumuşak dokular ve kaslarla çalışacaktır.

Sonuç, vücudunuzdaki tüm kasları gevşetecek ve gerginliğin var olabileceği herhangi bir acıyı serbest bırakacaktır.

İsveç vücut masajı, aşırı çalışan ve stresli olan herkes için bedenini ve zihnini rahatlatmak için mükemmel bir yoldur. Kas gerginliğini gidererek, İsveç terapisi hem rahatlatıcı hem de enerji verici olabilir. Ve bir yaralanmadan sonra bile yardımcı olabilir.

İsveç Masajı Sırasında Ne Olur?

Bir İsveç masajında ​​terapist, cildi masaj yağı veya losyonla yağlar ve çeşitli masaj vuruşları yapar. Bu hareketler kas dokusunu ısıtır, gerginliği serbest bırakır ve adhezyon adı verilen kas “düğümlerini” veya yapışmış dokuları kademeli olarak kırar. Diğer sağlık yararlarının yanı sıra rahatlamayı da destekler.

Masajdan önce, terapist size herhangi bir yaralanma veya bilmesi gereken diğer durumlar hakkında soru sormalıdır. Bir terapiste anlatmak isteyeceğiniz şeyler arasında gerginlik veya ağrı alanları, alerji ve hamilelik gibi durumlar bulunur. Hafif veya sıkı bir baskı tercihiniz varsa onlara önceden de söyleyebilirsiniz.

Neden İsveç Masajı Denir?

Hem İsveç masajı hem de fizik tedaviye Stockholm Üniversitesi’nde İsveçli fizyolog Per Henrik Ling (1776-1839) öncülük etti.

19. yüzyılın başlarında, bir terapist tarafından gerçekleştirilen hareketleri içeren “Tıbbi Jimnastik” adlı bir sistem geliştirdi. Bunlar, 1858’de ABD’ye geldiklerinde Avrupa’da “İsveç hareketleri” ve “İsveç Hareket Tedavisi” olarak biliniyordu. Bugün sadece Klasik masajı olarak biliniyor.

Klasik masajı, spor masajı, derin doku masajı ve aromaterapi masajı gibi diğer Batı masajı türlerinin temelidir.

İsveç Masajının Sağlığa Faydaları

İsveç masajı, kaslarınızı gevşeterek lenf sisteminizin işlevini iyileştirmeye yardımcı olur. Lenf sistemi, besin dolu sıvıları ve atıkları vücudunuzun etrafında hareket ettirmek için çalışır. Sıvı, yalnızca kaslardan istemli hareketlerle hareket ettirilir.

Kas gerginliği sorunu yaşayan herkes İsveç masajından faydalanacaktır. Terapist kasları gevşetirken, lenf sistemi tüm metabolik atıkları kaslardan atma yeteneğine sahip olacaktır. Bu, daha hızlı iyileşmenize yardımcı olacaktır.

İsveç masajı, ağrıya neden olan her türlü zayıflatıcı eklem rahatsızlığından muzdarip insanlar için de bir terapi olarak kullanılabilir. İsveç masajının bu faydası dokulardaki elastikiyeti, esnekliği artırmaya ve hissettikleri boyayı azaltmaya çalışır. İsveç masajından sonra bu insanların çoğu eklemlerini eskisinden daha fazla ve çok az acı çekerek veya hiç kullanmadan kullanabildiklerini fark edecekler.

İsveç Masajının Kişisel Faydaları

Bir İsveç masajı, sağlık sorunlarından muzdarip insanlara yardım etmek için harika çalışırken, aynı zamanda günlük sıkıntılardan ve endişelerden muzdarip insanlar üzerinde harikalar yaratır. Hayatımızda sürekli olarak stresli ve endişeli olmamıza neden olabilecek birçok şey var. Ne kadar çok strese girersek kaslarımız o kadar gerilir ve onları gevşetmekte zorlanırız.

İsveç masaj terapisi sırasında kullanılan basınç, kasları gevşetmeye ve oluşan tüm gerginliği gidermeye yardımcı olur. Derinin dokunuşu aynı zamanda kişinin rahatlamasına ve onu rahatsız edebilecek herhangi bir şeyden zihnini temizlemesine yardımcı olur. Terapistler, yorgunluk hisseden veya hafif depresyondan muzdarip herkese bir İsveç masajı önermektedir.

Size ihtiyacınız olan enerjiyi vermenize ve tüm vücudunuzu rahatlatmanıza yardımcı olacağından, aynı zamanda işleri perspektif haline getirmenizi de sağlar. İsveç masajının bir diğer faydası da uyumanıza yardımcı olabilmesidir. Uyku ile zihniniz dinlenebilir ve sıfırlanabilir.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir